خدمات

استراتژی

تمام افرادی که به دنبال گنج می روند، یک نقشه دارند که قیمت بسیار زیادی دارد. چرا که یا عمر خود را پای طراحی و کشف چنین نقشه ای کرده اند، یا حاصل رازداری و تلاش افرادی است که عمر خود را فدای حفظ آن کرده اند. بنابراین نقشه ای که هزینه و زحمت بسیاری پای آن کشیده شده است، بسیار با ارزش خواهد بود. اما از این دید نگاه کنید که این نقشه گنج، برنامه استراتژی شماست و گنج اصلی خود کسب و کار شماست. نقشه و برنامه استراتژی بسیار با ارزش است که باعث می شود علاوه بر شما، تمام همکاران و حتی خانواده شما می تواند به دنبال آن باشند و برای رسیدن به گنج اصلی تلاش کنند.

این نقشه گنج، شما را به موفقیت می رساند. پس مسیر خود را مشخص کنید و این نقشه ارزشمند را برای کسب و کار خود طراحی کنید.

برنامه استراتژی به شما کمک می کنند در هر برهه از زمان چطور عمل کنید، چه زمانی تبلیغ کنید، چه زمانی بر روی محصول تمرکز کنید، به رقبا چه نگاهی داشته باشید و یا این که اصلا چه زمانی دیگر کار نکنید و فقط از نتایج استفاده کنید.

ما باید در کسب و کار خودمان اهدافی قابل دستیابی تعیین کنیم. سپس در طراحی استراتژی باید این سوال را از خودمان بپرسیم: چگونه می خواهیم به آن جا برسیم؟
عوامل مختلفی در پاسخ یک مدیر به این سوال اثر گذار است و این عوامل اثر گذار، استراتژی کسب و کار را شکل می دهد. استراتژی کسب و کار، نحوه ای را که مدیر آن قصد دارد از طریق آن در بازار رقابت کند، فضاهای وظیفه ای را مدیریت کند و قدرت و توانایی های جدیدی را توسعه دهد و همچنین منابع در اختیار را به منظور تقویت اهداف بلند مدت و چشم اندازها برای موفقیت ترکیب کند، توضیح می دهد.
به این توجه کنید که هیچ عملکردی در یک کسب و کار وجود ندارد که درگیر استراتژی کسب و کار خود نباشد به یافتن پاسخی برای سوال ((چگونه می خواهیم به آن برسیم؟)) کمک نکند.

ماموریت، رسالت، چشم انداز

شما معمولاً محصولات غذایی ماهانه خود را از محل یا فروشگاه خاصی می‌خرید؟ آیا زمانی که یک مسافر از شما سراغ یک محل خوب برای صرف غذا را می‌گیرد، یک رستوران خاص به او پیشنهاد می کنید؟ دلیل انتخاب یک برند خاص از جانب شما، در میان برندهای موجود در این بازار پر رقابت حال حاضر چیست؟

دلیل اهمیت دادن شما به یک برند خاص به بیانه ماموریت و چشم‌انداز سازمان و نحوه انجام دادن اقدامات آن سازمان از تولید تا مرحله بازاریابی، به رسالت آن کسب و کار بستگی دارد. در واقع امروزه علت موفقیت اکثر برندها و انتخاب شدن آن ها از جانب مشتری به نحوه چگونگی استفاده از بیانه ماموریت و چشم انداز کسب و کار یا شرکت بستگی دارد.

کسب و کار

بیانیه ماموریت و رسالت سازمان

ماموریت یک کسب و کار یا شرکت، فلسفه و علت وجودی کسب و کار است. در حقیقت ماموریت و رسالت یک شرکت، مقصود و هدف خاص از تشکیل یک شرکت است که آن را از سایر سازمان ها جدا می‌کند و محدوده فعالیت های هر سازمان را مشخص می‌کند. سازمان ها یا صاحبان کسب وکار برای تهیه بیانیه ی ماموریت سازمان باید به این سوالات پاسخ دهند: کسب وکار ما چیست؟ مشتری ما کیست؟ ارزش مورد نظر مشتری چه چیزی می باشد؟ کسب و کار ما در آینده چگونه خواهد بود؟ چه کارهایی برای بهتر شدن کسب وکار خود می توانیم انجام دهیم؟

ماموریت شرکت یکی از مهم ترین مبانی هدف گذاری محسوب می شود. نوشتن بیانیه ی ماموریت باعث می شود تا اهداف کارکنان با اهداف شرکت هماهنگ و همسو باشد و مانند یک عامل انگیزشی باعث فعالیت، تحرک و تمرکز اعضای سازمان به سمت اهداف مورد نظر می شود. هم چنین بدنه فعالیت های یک شرکت، در عرضه محصولات و خدمات را در بازارهای مختلف نشان می دهد و وظایف افراد را در سازمان مشخص می‌کند. بنابراین باید شرح رسالت یک کسب و کار واقع بینانه، دقیق و صریح، متناسب با محیط، انگیزه بخش و مبتنی بر نیازهای مشتری باشد. چرا که محصولات و فناوری ها قدیمی خواهند شد اما نیازهای اساسی مشتریان ماندگار هستند. در صورتی که یک رسالت سازمان به درستی طراحی شود باعث موفقیت و رشد سازمان خواهد بود، و اگر به صورت نادرست طراحی شود، باعث شکست کسب و کار و شرکت می شود.

چشم انداز

در استراتژی کسب و کار ، چشم ‌انداز که به آن دورنما، منظر یا آینده مورد نظرگفته می شود عبارت است ازتصویری از وضعیت آینده یک کسب و کار یا سازمان، زمانی که به اهداف و استراتژی های خود دست یافته است. چشم ‌اندازها معمولاً حاصل خلاقیت و فکر مدیران یک شرکت یا صاحبان کسب وکار بوده که به طریق مختلفی مانند فناوری، وضعیت‌ مالی، بازار و… به تصویر کشیده‌ می شود. افق چشم انداز باید طولانی باشد و تصویری روشن از آینده را برای افراد ترسیم کند. در حقیقت چشم انداز جایگاهی است که رقبا نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند. بنابراین باید یک چشم انداز واقع گرایانه، قابل دسترسی و جذاب برای شرکت در نظر گرفت و به همه‌ی افراد سازمان اطلاع داد تا نسبت به آن احساس تعلق داشته باشند.

بیانیه چشم انداز به ما نشان می دهد که یک برند با اجرای بیانیه ماموریت خود به کجا میرسد و آینده کسب وکار را نشان می‌دهد.برای مثال چشم انداز مایکروسافت در زمان تاسیس: رایانه ای روی هر میز و در هر خانه بود. بنابراین باید سعی کنیم تا در بیانیه ی رسالت یک سازمان، چشم‌انداز 10 تا 20 ساله و بیشتر برای آینده کسب و کار خود ترسیم کنیم.

چشم انداز
کسب و کار

اهداف یک روزه و 100 ساله

عمر انسان ها بسیار متغیر است و فاصله زیادی با نوع تفکر ما دارد. بنابراین اگر به دنبال یک زندگی شخصی موفق هستیم، باید برای تمام حالت های زندگی برنامه داشته باشیم. برنامه امروز خودمان را بدانیم، برنامه ریزی فردای خود را ثبت کنیم و همینطور برای 100 آینده نیز نگرشی اثرگذار داشته باشیم.
این اتفاق برای کسب و کار ما هم باید رخ دهد. توجه کنید شغل شما فقط شغل شما نیست. علاوه بر همکاران شما که با شما کار می کنند، خانواده شما نیز در این کسب و کار دخیل هستند. پس باید شرایطی را فراهم کنید تا در زمان بازنشستگی شما نیز ، افرادی از همکاران یا نزدیکان بتوانند آن کسب و کار که به یک برند تبدیل شده است را هدایت کنند و این زنجیره ادامه پیدا کند.
این که شما یک برنامه همه فن حریف برای آن داشته باشید، بر مهارت های شما می افزاید و باعث رشد و سودآوری بیشتر خواهد شد.

داشتن استراتژی در کسب و کار، نه تنها دست و بال شما را نمی بندد، بلکه باعث مشخص بودن وظایف و عملکرد شما در هر زمان می شود. سرعت عمل شما در مواقع بحرانی بسیار اهمیت دارد.

بررسی استراتژی کسب و کار در بعد داخلی و خارجی swot

امروزه صاحب هر نوع کسب وکار کوچک یا بزرگی که باشید، می توانید با داشتن یک استراتژی خوب و دقیق کسب و کار خود را رونق ببخشید و تغییر دهید. در بازار رقابتی امروز، شناسایی دقیق نقاط قوت کسب وکار و شناسایی فرصت‌ها به کسب و کار شما کمک می‌کند تا نسبت به رقیبانی که استراتژی دقیقی ندارند، چند گام جلوتر باشید. بنابراین چرا شما جز این کسب و کارها نباشید؟تجزیه و تحلیل swot يك ابزار موثر براي شناسایی محیط بیرونی و محیط درونی سازمان می‌باشد. مبنا این ابزار کارآمد در مدیریت استراتژیک، بازاریابی و هم‌چنین شناخت درون سازمانی است.

آموزش شیوه برنامه ریزی بر اساس SWOT
swot

درخواست مشاوره

یک روش ساده برای تعیین وقت مشاوره و دریافت آگاهی از مسیر متناسب با نیاز شما، تکمیل فرم زیر است. کارشناسان ما با شما هماهنگ خواهند بود و جلسه را در راحت ترین موقعیت برای شما برگزار خواهند کرد. 

مشاوره

کسب و کار

مشاوره در چه زمینه ای؟!

مشاوره مدیریت در راستای تکمیل وظایف مدیریت نظیر تصمیم گیری، کنترل و بررسی نتایج، هدایت منابع انسانی، نوآوری در بازاریابی و هدایت بخش فروش، چیدمان استراتژی برای رسیدن به اهداف کسب و کار خود و در نهایت دستیابی به سودآوری با توجه به برنامه های بلند مدت و هرآنچه که برای رسیدن به آن، در حال حاضر اینجا هستید.

آخرین وبینار های لوزی رو از دست ندید!

در وبینارهای لوزی ، تجربه های مدیران و کسب و کاری را زنده دریافت کنید. این وبینارها بر اساس دانش مدیریتی و دریافت نتایج رخ داده است.

وبینار صفرتا100 فروشگاه اینترنتی

این که فروشگاه اینترنتی چطور عمل می کند و چطور به شما کمک می کند تا رشد کنید، همیشه و همه جا بفروشید  اصلا چطور باعث افزایش فروش می شود در 18 تیر 1400.

مشاهده محتوای وبینار

بایدها و نبایدهای کسب و کار خانگی

اگر میخواهید یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنید، درنگ نکنید و با همراهی در این وبینار رایگان، اصول شروع و نگهداری آن را فرابگیرید در دو جلسه 27 و 29 شهریور 1400.

مشاهده و ثبت نام

نیازمندی‌های استارتاپ‌‌ها

بسیاری از شروع ها با مشکلات بزرگی که رایج هستند مواجه می‌شوند و شکست میخورند. در این وبینار خواهیم گفت چطور در بازار بقا داشته باشید در 10 مهر 1400.

مشاهده و ثبت نام

وبینار شروع یک کسب و کار

آموزش راه اندازی یک جریان درآمدی از فضای مجازی تا ترفندهای بازاریابی برای سایت و کسب و کار شما و در نهایت رشد به همراه پشتیبانی تا نتیجه در 16 اردیبهشت 1400.

مشاهده محتوای وبینار

وبینار چطور بفروشیم

آموزش و یادگیری مهارت های فروش و اصول رفتار با مشتریان، روانشناسی فروش و اصول راه اندازی یک فروشگاه به برای مشتریان سراسر کشور در 20 خرداد 1400.

مشاهده محتوای وبینار

وبینار دیجیتال مارکتینگ

تمام آن چیزی که شما باید در مهارت بازاریابی در فضای دیجیتال  یاد بگیرید و بدانید یک مشتری در فضای آنلاین چطور از شما آگاه می شود در 17 تیر 1400.

مشاهده محتوای وبینار

خدمات لوزی

هر بـُعد از کـسـب و کار شما بررسـی می‌شـود. این شمـایید که تصمیم میگـیرید رشـد کنید یا در زمان حال باقی بمانید.

ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب

مقالاتی که نیاز به خوندن دارید

کسب و کار