خدمات

بازاریابی

بدون بازاریابی، انگار در یک اتاق تاریک در حال چشمک زدن هستید و غیر از شما، هیچ کس متوجه آن نخواهد شد.

فرایند شروع شناخته شدن برند شما ، کسب و کار شما و کالا یا خدماتی که ارائه می کنید، تماما در بازاریابی تعریف می شود. گام به گام بازاریابی یک کسب و کار، از برنامه پایه آن یعنی بیزینس پلن (برنامه کسب و کار) و مارکتینگ پلن (برنامه بازاریابی) شروع می شود که در همان ابتدای کار، تمامی مولفه ها باید مشخص شوند. مسیر چیدمان برنامه کسب و کار و برنامه بازاریابی بهتر است توسط یک خبره در زمینه کسب و کار و یک خبره در زمینه مدیریت و بازاریابی تهیه و مرتب شود. این یعنی به جای این که تمام مشکلات را خودتان تجربه کنید، از تجربیات دیگران استفاده می کنید.

مشاوره

مارکتینگ پلن یا برنامه بازاریابی

خیلی از مردم که یک کسب و کار راه اندازی می کنند،در عمل نمیدانند چطور باید کسب و کار خودشان را رشد بدهند و خود را به سایر مردم معرفی کنند. معمولا این افراد تمام مقدمات این کسب و کار را فراهم می کنند و کلی هزینه می کنند تا کار را شروع کنند، در روزنامه و چند جای دیگر تبلیغات انجام می دهند و منتظر مینشینند تا مشتریان حجوم آورند اما در نهایت این اتفاق نمی افتد و این صاحبین مشاغل در حیرت می مانند که مشکل کار کجاست؟!

برنامه بازاریابی یا مارکتینگ پلن چیست؟

طرح یا برنامه بازاریابی یکی از بخش های مهم در بیزینس پلن یا بوم کسب و کار هست و به همین دلیل، پروسه برنامه ریزی برای بازاریابی، بخش مهمی از فرایند برنامه ریزی در هزینه ها و بودجه بندی هر کسب و کار به شمار می آید. صاحبین مشاغل میبایست در طرح بازاریابی خود، اهداف مورد نظر در بازاریابی خود را تعیین کنند و همچنین استراتژی دست پیدا کردن به آن را نیز پیشنهاد کنند و مسیرها را مشخص کنند.

مراحل 5 گانه برنامه بازاریابی

برای طراحی یک طرح یا برنامه بازاریابی مناسب، میبایست 5 مرحله را پشت سر بذارید که شامل:

تحلیل موقعیت

در این بخش باید بتوانید مشخص کنید که وضعیت فعلی شما به چه صورت است، محصول شما چه چیزی است، وضعیت رقبای شما چطور است و اصلا چه کسانی هستند، پیش بینی این که چه مشکلاتی ممکن است برای روند فروش شما در آینده ایجاد شود، چقدر مشتری دارید و این مشتریان در کجا قابل دسترس هستند، نیروهای خارجی که می توانند بر روی کسب و کار شما تاثیر داشته باشند کدام اند و چه تاثیرات مثبت یا منفی روی کار شما می گذارند و مهم ترین مساله برای رقابت در بازار این که مزیت رقابتی شما نسبت به رقبا چیست؟
تکمیل این بخش به نمودار SWOT که باید در مدل بوم کسب و کار خود تکمیل کنید، شباهت دارد.

تحلیل موقعیت
بازار هدف

تعیین بازار هدف

شما باید بتوانید با دقت هرچه تمام بازار هدف خود را به صورت شفاف مشخص کنید. این بخش، مهم ترین بخش یک کسب و کار است اما باعث تاسف است که برخی صاحبین مشاغل و مالکین شرکت ها درباره این موضوع سوال بپرسید، پاسخ می دهند همه مردم بازار هدف ما هستند.
این صحبت زمانی درست است که آن شغل در حال فروش کالاهای کاملا عمومی باشد مثل نان. شرکت هایی که حرفه ای عمل می کنند، رده سنی بازار حدف خود را نیز مشخص می کنند یا حتی سایر ویژگی های جمعیت شناختی مثل جنسیت و با این کار، تمرکز خود را بر روی مشتریان بالقوه میگذارند و برای تبدیل شدن به بالفعل تلاش می کنند. این در حالی است که سایرین در تاریکی تیری رها می کنند و بدون برنامه تبلیغ می کنند و منتظر می مانند تا نتیجه را مشاهده کنند ( البته اگر نتیجه ای باشد). اگر از صاحبین بعضی شرکت های نرم افزاری بپرسید در ایران:

  • نوع کسب و کار و فعالیت شما چیست؟
  • پاسخ می دهند که ما در حال تولید نرم افزار هستیم!
  • برای چه کسی نرم افزار تولید می کنید؟
  • برای تمام مردم. همه مردم می توانند مشتری ما باشند!!!
  • برای چه کسانی تبلیغات می کنید تا مشتری شما شوند؟
  • ما برای همه تبلیغ می کنیم!!!

بدون گروه سنی، درجه تحصیلات و یا حتی شغل افراد این کار را انجام می دهند.

تاکتیک کسب و کار

تاکتیک و استراتژی

در این گام باید روش های بازاریابی و فروش خود را برای دوره مورد نظر مشخص کنید. آیا باید فروشنده یا ویزیتور استخدام کنید، به سراغ بازاریابی آنلاین (دیجیتال) بروید یا به صورت آفلاین نظیر بیلبورد و تلویزیون فعال باشید، یا این که در بخشی از برنامه خود از بازاریابی پیامکی و ایمیل مارکتینگ استفاده می کنید و این اتفاق چه زمانی باید بیوفتد؟ به سراغ مشاور بازاریابی میروید یا از همکاران کمک می گیرید؟
تمامی این مسائل باید مشخص و زمان بندی شده باشد.

هدف گذاری فروش

اهداف

در یک صفحه لیست افرادی که قصد دارید به آن ها بفروشید را یادداشت کنید. اهداف شما نباید بدبینانه یا خوش بینانه باشد. فقط باید سعی کنید تا جایی که ممکن است نزدیک به واقعیت بنویسید. چون می خواهید به آن دست پیدا کنید. فرض کنید اگر هدف بزرگی را نوشته اید که با زمان و منبع مالی شما همخوانی ندارد. چه اتفاقی خواهد افتاد؟
اگر به هر دلیلی به آن هدف نرسیم، حس بدی خواهیم داشت و با کاهش اعتماد به نفس برای ادامه دادن روبرو خواهیم شد..

کسب و کار

تخصیص بودجه

در گام آخر برنامه بازاریابی، باید هزینه های خود را مشخص کنید. شفاف و به تفکیک هر بخش. مهم تر از آن این که مشخص کنید در کدام زمان، چه مقدار پول نیاز دارید. یک برنامه بازاریابی مناسب از ابتدا تا انتها در جریان است و خیلی عادی هستش که برای رشد و نمایش برند شما به هزینه در جریان این برنامه نیاز داشته باشد. پس روی منابع مالی خود تمرکز کنید و آگاه باشید تا تمام پول خود را در گام اول خرج نکنید.

لوزی

سوالات متداول

ضمانت بازدهی بازاریابی چیه؟

بهترین اطمینان خاطر شما در بازدهی بازاریابی و تبلیغات، اول تحقیقات درست هستش و بعد تدوام در اجرای اون. بازاریابی و تبلیغات یک فرایند یک شبه نیست. تا عمر کسب و کار شما طول داره باید بازاریابی و تبلیغات رو ادامه بدید. البته تخصص و کیفیتش هم بسیار مهمه تا پول زیادی رو هدر ندید.

بهترین روش بازاریابی چیه؟

ممکن هستش 500 مدل بازاریابی یاد بگیری اما هیچکدومش رو نتونی استفاده کنی. بهترین روش وجود نداره و فقط به شیوه استفاده ما بستگی داره که چطور از این حوزه استفاده کنیم. اما پر بازده ترین نوع بازاریابی، دهان به دهان هستش که بسیار سخته و بستگی به فرایند و نوع کار شما داره.

از کجا باید شروع کنم!

اگه میخوای برای کسب و کارت شروع به بازاریابی کنی، باید خیلی خوب حوزه کاریت رو بشناسی! بعد با یک متخصص مشورت کنی تا بهترین روش های مختص کار خودت رو بهت بگه و همراهت باشه تا بتونی به نتیجه برسی و بازدهی مناسب هزینه ای که میکنی رو دریافت کنی و در نهایت یک برند قوی ایجاد کنی.

درخواست مشاوره

یک روش ساده برای تعیین وقت مشاوره و دریافت آگاهی از مسیر متناسب با نیاز شما، تکمیل فرم زیر است. کارشناسان ما با شما هماهنگ خواهند بود و جلسه را در راحت ترین موقعیت برای شما برگزار خواهند کرد. 

مشاوره

کسب و کار

مشاوره در چه زمینه ای؟!

مشاوره مدیریت در راستای تکمیل وظایف مدیریت نظیر تصمیم گیری، کنترل و بررسی نتایج، هدایت منابع انسانی، نوآوری در بازاریابی و هدایت بخش فروش، چیدمان استراتژی برای رسیدن به اهداف کسب و کار خود و در نهایت دستیابی به سودآوری با توجه به برنامه های بلند مدت و هرآنچه که برای رسیدن به آن، در حال حاضر اینجا هستید.

آخرین وبینار های لوزی رو از دست ندید!

در وبینارهای لوزی ، تجربه های مدیران و کسب و کاری را زنده دریافت کنید. این وبینارها بر اساس دانش مدیریتی و دریافت نتایج رخ داده است.

وبینار صفرتا100 فروشگاه اینترنتی

این که فروشگاه اینترنتی چطور عمل می کند و چطور به شما کمک می کند تا رشد کنید، همیشه و همه جا بفروشید  اصلا چطور باعث افزایش فروش می شود در 18 تیر 1400.

مشاهده محتوای وبینار

بایدها و نبایدهای کسب و کار خانگی

اگر میخواهید یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنید، درنگ نکنید و با همراهی در این وبینار رایگان، اصول شروع و نگهداری آن را فرابگیرید در دو جلسه 27 و 29 شهریور 1400.

مشاهده و ثبت نام

نیازمندی‌های استارتاپ‌‌ها

بسیاری از شروع ها با مشکلات بزرگی که رایج هستند مواجه می‌شوند و شکست میخورند. در این وبینار خواهیم گفت چطور در بازار بقا داشته باشید در 10 مهر 1400.

مشاهده و ثبت نام

وبینار شروع یک کسب و کار

آموزش راه اندازی یک جریان درآمدی از فضای مجازی تا ترفندهای بازاریابی برای سایت و کسب و کار شما و در نهایت رشد به همراه پشتیبانی تا نتیجه در 16 اردیبهشت 1400.

مشاهده محتوای وبینار

وبینار چطور بفروشیم

آموزش و یادگیری مهارت های فروش و اصول رفتار با مشتریان، روانشناسی فروش و اصول راه اندازی یک فروشگاه به برای مشتریان سراسر کشور در 20 خرداد 1400.

مشاهده محتوای وبینار

وبینار دیجیتال مارکتینگ

تمام آن چیزی که شما باید در مهارت بازاریابی در فضای دیجیتال  یاد بگیرید و بدانید یک مشتری در فضای آنلاین چطور از شما آگاه می شود در 17 تیر 1400.

مشاهده محتوای وبینار

خدمات لوزی

هر بـُعد از کـسـب و کار شما بررسـی می‌شـود. این شمـایید که تصمیم میگـیرید رشـد کنید یا در زمان حال باقی بمانید.

ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب

مقالاتی که نیاز به خوندن دارید

کسب و کار