خدمات

منابع انسانی

طلاهایی گاها کم یاب

بارها و بارها در لوزی و سازمان های موفق خواهید شنید که مهم ترین بُعد هر کسب و کار، منابع انسانی آن است. منابع انسانی شما یعنی نماینده کسب و کار و برند شما که قرار است به صورت حرفه ای و آموزش دیده با مشتریان رفتار کند و محصول شما (کالا یا خدمات) را به فروش برساند. برجسته ترین نحوه برخورد با این موضوع در کشور آمریکا دیده می شود. شیوه برخورد این کشور با تک تک منابع انسانی خود به گونه ای است که انگار هر فرد تنها فرد متخصص در آن زمینه و باید از تمام جهات از او محافظت شود. این موضوع در طراحی و ساخت ماشین های این کشور نیز دیده می شود. به گونه ای که در شدید ترین تصادفات جاده ای، راننده ماشین و سرنشین ها سالم می مانند. برای ادامه دادن. پس:

برای نیروی انسانی خودتان ارزش حرفه ای قائل شوید، او را آموزش دهید و از همراهی با او لذت ببرید.

 

استخدام

هزینه بالا و سختی زیاد!

همان اندازه که پیدا کردن مشتری جدید بسیار پر هزینه است، یافتن یک نیروی انسانی جدید کاملا مناسب برای کسب و کار هم خیلی سخت و پر هزینه است. بنابراین یا باید هزینه آن را بپردازید، یا سعی کنید برای داشتن نیروی فعلی، زحمت بکشید، آموزش ببینید و آموزش دهید، یاد بگیرید رهبری کنید و وفاداری ایجاد کنید و دیگر نیاز به پیدا کردن نیروی جدید نداشته باشید.

آموزش

همانطور که میدانید، محیط اطراف ما با توجه به رشد شدید علم و همچین رشد صعودی تکنولوژی، بسیار پویا بوده و همواره در حال تغییر و به روز رسانی است. همچنین متناسب با این تغییرات، قوانین و مقررات تجارت و بیزینس نیز به روزرسانی می شود. برای مثال در حوزه حمل و نقل بین الملل سالانه قوانین اینکوترمز در حال به روز رسانی و آپدیت است و در نتیجه برای آگاه بودن از این تغییرات و حرکت متناسب با تغییرات محیطی باید آموزش دید و همکاران را به این آموزش و پیشرفت مشتاق کرد.
علاوه بر آن، رشد و پیشرفت یک کسب و کار در قالب یک ماشین که در حال حرکت رو به جلو است، در گرو به روزرسانی اطلاعات آن و دانایی اعضای آن است. هرچقدر توانایی های یک نیروی انسانی در بیزینس شما رشد کند و بیشتر شود، در نهایت سودآوری بالایی برای شما خواهد داشت. توانایی بیشتر یعنی کارایی و اثربخشی بیشتر.

آموزش کارمندان
کار عمیق

کار عمیق

گاهی اوقات یک دیوار ساخته می شود با نیت ساختن یک قصر با تمام تجهیزات و نمونه بودن در حوزه دارایی ها. اما بعضی وقت ها یک دیوار ساخته می شود که فقط یک دیواری ساخته شده باشد و هیچ برنامه یا انگیزه ای پشت آن نیست.
این که نیروی انسانی شما درک متقابلی از ساخت دیوار و رشد در آینده داشته باشد، با جون و دل در ساخت این دیوار همراهی می کند و کم کم یاد میگیرد که کار عمیق انجام دهد. بنابراین خود را یکی از پایه های قصر آینده می داند و می داند این کار عمیق نتیجه ای شگرف برای او و مجموعه او خواهد داشت.

کار عمیق یعنی نیروی شما انگیزه داشته باشد با فکر کارآمد بودن در نقش خودش شب ها به خواب برود و صبح ها با یک ایده جدید برای نقش آفرینی از خواب بیدار شود. در این صورت کارعمیق بر روی زندگی فردی او و پس از آن بر روی زندگی کاری آن نیروی انسانی تاثیرگذار خواهد بود.
نتیجه داشتن چنین نیرویی، بنیاد قوی کسب و کار، وجود تکیه گاه های مطمئن و در نهایت رشد برند شماست.

وفاداری

این که باید برای بازدهی یک همکار یا کارمند خود در کسب و کار یا شرکتتان هزینه کنید چیز عجیبی نیست. در اصل این وظیفه شماست در قبال کسب و کار خودتان که نیروی کار حرفه ای تربیت کنید. اما این که بتوانید از او نگهداری کنید و نوعی وفاداری در او ایجاد کنید تا با شما همراه باشد نیز، نوعی مهارت و در اصل وظیفه شماست.
همانطور که گفته شد، برای هر نیروی انسانی، هزینه بسیاری می شود. اما باید نتیجه تمام این هزینه ها، در کسب و کار شما دیده شود نه در کسب و کار دیگری. احساس درک متقابل در بین همکاران و جو ارتباط صحیح همکاری شما با کارمندان باید به گونه ای باشد که شما را عضوی از خانواده شغلی بدانند. نه یک رئیس که به سختی می شود با او حرف زد یا به او دسترسی داشت. اگر اتاقی دارید به عنوان اتاق مدیریت و همیشه داخل آن مستق هستید، بدانید حاله اطراف اتاق شما برای همکاران بسیار بسته و حس سنگینی دارد. سعی کنید اتاق شما جو صمیمی و درب همیشه باز برای همکاران داشته باشد.
داشتن همکاری وفادار، ملزم به وجود نوعی رفاقت همکاری است و این در اختیار شماست تا چطور خود را وفادار به همکار نشان دهید تا او نیز وفادار باشد.

وفاداری کارمندان

مشتریان داخلی چه کسانی هستند؟!!

اگر به دید مدیریت یک کسب و کار به آن نگاه کنیم، هر کسب و کار دارای دو نوع مشتری می باشد. نوع اول مشتریانی هستند که برای آن ها خلق ارزش می کنید و در ازای رفع نیازی از آن ها، پول دریافت می کنید. به این دسته از مشتریان، مشتریان خارجی می گویند. اما دسته دوم مشتریان هر کسب و کار، همکاران و کارمندان آن کسب و کار هستند. همانطور که باید برای مشتریان خارجی ارزشی ارائه کنید، برای کارمندان و همکاران یا همان مشتریان داخلی نیز باید ارزشی ایجاد کنید در شان کسب و کار و برند خود و همچنین شان همکاران خود. این ارزش باعث وفاداری و رشد همکاران و در نهایت رشد کسب و کار شما و برند شما می شود. برای داشتن مشتریان داخلی یا درجه عالی، باید همانند یک خانواده باشید و یکدیگر را به خوبی درک کنید. در این صورت هدف کسب و کار شما و هدف همکاران در قالب یک خانواده، هم راستا می شود و با درصد بسیار بیشتری قابل دسترسی خواهد بود. موفقیت یک خانواده کنار هم تضمین بسیار بالایی دارد.

انگیزه

همیشه یک عامل خارجی می تواند تاثیر زیادی برای ادامه دادن داشته باشد. قطعا این انگیزه همیشه و برای همه کس، جنبه مالی ندارد. توجه، رشد مرتبه، خدمات و مزایا، پرسیدن نظر و شریک شدن در تصمیمات و مشاهده نتایج و پاداش هایی که شوق همکاری با شما را زیاد می کند، همان عامل بیرونی است که به شما و همکاران انگیزه حضور می دهد.
اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید و یا در یک مجموعه مسئولیتی دارید، باید بتوانید در بین همکاران خود انگیزه ی بودن ایجاد کنید. همانطور که بارها گفته شد، مهم ترین منبع هر کسب و کار نیروی انسانی آن است و باید به شدت از آن مراقبت کنید.
رفتار با نیروی انسانی نباید مشابه رفتار با تجهیزات فیزیکی باشد. اگر خودکار شما پر از جوهر باشد و ننویسد، آن را تعویض می کنید. اما نیروی انسانی به این صورت نیست که با وقوع یک مشکل، آن را تعویض کنید.
هر فردی که وارد همکاری با شما می شود، در اصل برای همراهی او هزینه می کنید و این هزینه اصلا ارزان نیست. اما در ازای آن بازدهی بسیاری زیادی از او دریافت می کنید. برای همین موضوع نگهداری از منابع انسانی کاری بسیار حساس است و باید از آن مراقبت کنید.

لوزی
لوزی

سوالات متداول

منابع انسانی چقدر ارزش دارد؟

هر کسب و کاری برای خودش چندین منبع دارد. مثل منبع مالی. اما این موضوع را بدانید و آگاهانه رفتار کنید که منابع انسانی با ارزش ترین منبع هر کسب و کار است. حتی از منابع مالی و پول با رازش تر است. چرا که هر نیروی انسانی در اصل نماینده شما در هر معامله، فروش و قرارداد است  و اگر در حفظ و نگهداری آن کم کاری شود، نتیجه صحیحی نخواهید دید…

با او چطور باید رفتار کنم؟

هر نیروی انسانی همانند عضوی از خانواده کسب و کار شماست و باید همانند یک خانواده با او برخورد داشته باشید. ضمن آموزش کار و نوع فعالیت و شیوه برخورد با حوزه کاری شما، باید او را آگاه کنید که کجا ایستاده و در آینده به کجا قدم برمیدارد. اجازه دهید ایده های خود را بیان کند و اگر مفید بود، اختیار اجرا دهید. تمام این موارد، نیروی شما را وفادار، حرفه ای و با مسئولیت می کند. اما این به معنی صلب مسئولیت از شما نیست…

چه نیرویی مناسب من است؟

استفاده از شیوه های مختلف مصاحبه ، شناسایی شخصیت و همچنین مهارت های هر نیرو، از مراحلی است که میبایست  برای همکاری با هر نیروی، مورد توجه قرار بگیرد.

درخواست مشاوره

یک روش ساده برای تعیین وقت مشاوره و دریافت آگاهی از مسیر متناسب با نیاز شما، تکمیل فرم زیر است. کارشناسان ما با شما هماهنگ خواهند بود و جلسه را در راحت ترین موقعیت برای شما برگزار خواهند کرد. 

مشاوره

کسب و کار

مشاوره در چه زمینه ای؟!

مشاوره مدیریت در راستای تکمیل وظایف مدیریت نظیر تصمیم گیری، کنترل و بررسی نتایج، هدایت منابع انسانی، نوآوری در بازاریابی و هدایت بخش فروش، چیدمان استراتژی برای رسیدن به اهداف کسب و کار خود و در نهایت دستیابی به سودآوری با توجه به برنامه های بلند مدت و هرآنچه که برای رسیدن به آن، در حال حاضر اینجا هستید.

آخرین وبینار های لوزی رو از دست ندید!

در وبینارهای لوزی ، تجربه های مدیران و کسب و کاری را زنده دریافت کنید. این وبینارها بر اساس دانش مدیریتی و دریافت نتایج رخ داده است.

وبینار صفرتا100 فروشگاه اینترنتی

این که فروشگاه اینترنتی چطور عمل می کند و چطور به شما کمک می کند تا رشد کنید، همیشه و همه جا بفروشید  اصلا چطور باعث افزایش فروش می شود در 18 تیر 1400.

مشاهده محتوای وبینار

بایدها و نبایدهای کسب و کار خانگی

اگر میخواهید یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنید، درنگ نکنید و با همراهی در این وبینار رایگان، اصول شروع و نگهداری آن را فرابگیرید در دو جلسه 27 و 29 شهریور 1400.

مشاهده و ثبت نام

نیازمندی‌های استارتاپ‌‌ها

بسیاری از شروع ها با مشکلات بزرگی که رایج هستند مواجه می‌شوند و شکست میخورند. در این وبینار خواهیم گفت چطور در بازار بقا داشته باشید در 10 مهر 1400.

مشاهده و ثبت نام

وبینار شروع یک کسب و کار

آموزش راه اندازی یک جریان درآمدی از فضای مجازی تا ترفندهای بازاریابی برای سایت و کسب و کار شما و در نهایت رشد به همراه پشتیبانی تا نتیجه در 16 اردیبهشت 1400.

مشاهده محتوای وبینار

وبینار چطور بفروشیم

آموزش و یادگیری مهارت های فروش و اصول رفتار با مشتریان، روانشناسی فروش و اصول راه اندازی یک فروشگاه به برای مشتریان سراسر کشور در 20 خرداد 1400.

مشاهده محتوای وبینار

وبینار دیجیتال مارکتینگ

تمام آن چیزی که شما باید در مهارت بازاریابی در فضای دیجیتال  یاد بگیرید و بدانید یک مشتری در فضای آنلاین چطور از شما آگاه می شود در 17 تیر 1400.

مشاهده محتوای وبینار

خدمات لوزی

هر بـُعد از کـسـب و کار شما بررسـی می‌شـود. این شمـایید که تصمیم میگـیرید رشـد کنید یا در زمان حال باقی بمانید.

ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب

مقالاتی که نیاز به خوندن دارید

کسب و کار