خدمات

دیجیتال مارکتینگ

کسی که توانایی حضور در اینترنت و دنیای مجازی را نداشته باشد، بی سواد است.

امروزه هر کسب و کاری قابلیت این را دارد که به صورت آنلاین نیز فعالیت داشته باشد. هر چی ارائه خدمات کسب و کار ها برای مشتریان ساده تر و در دسترس تر باشد، محبوب تر است. هر کسب و کاری اگر نمیداند چطور باید نوع فعالیت خود را به اینترنت و فضای مجازی انتقال دهد، باید آگاه باشد که دانش او در آن زمینه کسب و کار قدیمی شده است و مطالعه کافی را ندارد.
بازاریابی در فضای مجازی یا همان دیجیتال مارکتینگ، بسیار کم هزینه تر، ساده تر و پر بازده تر است و علاوه بر این که کار را برای مشتریان خود ساده می کنید، بر تعداد آن ها نیز می افزایید. این رشد و پیشرفت در نهایت نتیجه ای مثبت بر کسب و کار شما برمی گرداند.

داشتن مسیر مشخص برای عبور از یک رودخانه، شما را از بی گدار به آب زدن نجات می دهد.

کسب و کار

آینده کسب و کار

زمانی بود که گویش میان مردم درباره بی سوادی مربوط به توانایی کار با کامپیوتر بود. یعنی اگر کسی نمی توانی با کامپیوتر کار کند، می گفتن بی سواد است. اما الان ما به شما می گوییم، با توجه به سرعت رشد تکنولوژی و ورود آن به زندگی تک تک ما انسان ها:

تمامی افراد در حال سوق به راه اندازی کسب و کار در فضای مجازی هستند و بهترین مسیری که منجر به موفقیت و بازدهی در کسب و کار می شود، استفاده از مدل بازاریابی دیجیتال است. برای مشاهده و اجرای این مدل، لطف به بخش 7Ps خدمات بازاریابی مراجعه فرمایید تا بهتر آگاهی لازم را کسب کنید.

شیوه فعالیت بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ

برای فعالیت کسب و کار شما در فضای مجازی ودیجیتال مارکتینگ چند روش وجود دارد که بهترین آن ها استفاده از وب سایت و شبکه های اجتماعی می باشد. داشتن یک وبسایت معتبر برای کسب و کار شما علاوه بر اعتباری که برای مجموعه کاری شما ایجاد می کند، به عنوان نماینده شما در فضای مجازی است و فعالیت و برند شما را پرزنت می کند. در اصلا نماینده شما در فضای مجازی، یک وبسایت زیبا، کارآمد و محتوای مناسب قرار گرفته در آن است. اجازه بدهید وبسایت شما، کمی پا بگیرد. سپس از دیدن نتایج آن لذت ببرید. چرا که خارج از مرزهای جغرافیایی و قوانین زمانی برای شما کار خواهد کرد. 24 ساعت هر 7 روز هفته. در تمام شهرها، استان ها و حتی کشور ها.

داشتن شبکه های اجتماعی فعال نیز بسیار بر محبوبیت برند شما و بازدهی دیجیتال مارکتینگ می افزاید. یک تولید محتوای مناسب در شان نام و نشان کسب و کار شما، قدرت جذب هزاران مشتری را دارد. پتانسیل خود را افزایش دهید و از قابلیت های فضای مجازی استفاده کنید.
شبکه های اجتماعی اینستاگرام، آپارات و یوتیوب و حتی پینترست، برای شما راه گشا هستند. تحت شرایطی که کار با آن ها را بلد باشید و طوری برنامه ریزی کنید که بیشترین کارایی را برای شما داشته باشند.

استراتژی شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید

تغییر رفتار مصرف کننده

شرایط کرونا و قرنطینه حاصل از آن، کاری کرد که رفتار خرید مشتریان عوض شد و همه تمایل به استفاده از کالا و خدماتی داشتند که در اینترنت قابل دسترسی و خرید بود. این تغییر در رفتار خرید مصرف کنندگان نهادینه شد. از زمان شروع پاندمی کرونا تا به امروز، تمام کسب و کارهایی که از دیجیتال مارکتینگ استفاده کرده اند، سود بسیار زیادی را کسب کردند.

نگرش امنیت در خرید آنلاین در ذهن مشتریان، به گونه ای بود که تمام نیازهای خود حتی نیازهای اولیه را از طریق وبسایت های فروشگاهی و یا وبسایت های ارائه دهنده خدمات، برطرف می کردند. این فرهنگ بهره گیری از خدمات آنلاین، به صورت ویژه ای در ایران جا افتاد و روز به روز بر تعداد افرادی که از این خدمات استفاده می کنند، بیشتر می شود.

ارزش هر کسب و کار در ازای ارزشی است که برای مشتری خودش فراهم می کند. یکی از مهمترین ارزش ها، راحت سازی فرایند خرید و دسترسی آسان و امن برای مشتریان است. این حوزه دارای رقابت منطقی است که پیروزی در آن غیر ممکن نیست. اما عدم استفاده از آن، قطعا یک شکست محسوب می شود.

رفتار مصرف کننده
شبکه اجتماعی

تفاوت شبکه های اجتماعی

یکی از مهم ترین شیوه های اجرای بازاریابی دیجیتال، مسیر استفاده از شبکه های اجتماعی است که لازمه استفاده از هرکدام از آن ها، داشتن یک حساب کاربری مناسب و فعال است. برای داشتن حساب کاربری در هر شبکه اجتماعی باید یک سری استانداردها را رعایت کنید تا بتوانید بهترین حساب را ایجاد کنید و مورد تایید مخاطبان قرار بگیرید.

برای مثال رعایت استاندارهای شبکه اینستاگرام، ساخت یک پروفایل مناسب، تصویر پروفایل واضح، توضیحات بایو استاندارد که قواعد خود را دارد، قوانین انتشار پست، نوشتن کپشن و تگ و لوکیشن و شیوه استفاده از هشتگ ها و افزایش تعاملات و… تمامی مواردی که لازمه رشد در این شبکه هست را باید بدانید تا در قبال یک فعالیت درست، یک نتیجه درست نیز دریافت کنید. پیشنهاد می شود در این زمینه، با یک فرد فعال در آن شبکه اجتماعی مورد نظر مشورتی داشته باشید.

یک امر مهم در زمینه شبکه های اجتماعی ودیجیتال مارکتینگ ، کاربرد هر کدام از آن هاست.
شبکه ای مانند واتس اپ و تلگرام، یک شبکه ارتباط جمعی است که می توان با استفاده از آن ها یک ارتباط شبکه ای ایجاد کرد و متناسب با زمینه کاری خودمان، از آن بهره ببریم. شبکه اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است که با افزایش کیفیت گرافیکی و تصویر در حال نمایش، می توان نگاه مخاطب را به کار جذب کرد و ترفندهایی که شرکت فیس بوک در اختیار ما در برنامه قرار داده است، استفاده های مثبتی داشته باشیم.

اسکایپ

اسکایپ در دیجیتال مارکتینگ برای برقراری ارتباط و حتی برگزاری جلسات با کارفرماها یا حتی مشتریان بسیار کاربردی است که امتحان خود را به خوبی پس داده است. شبکه لینکدین برای امور بیزینس و کسب و کار بسیار مورد توجه قرار گرفته است و ارتباط کسب و کارها را در این محیط می توانیم داشته باشیم. شبکه پینترست برای انتشار صرفا تصویر در ابعاد مختلف قابل دسترس و فعالیت است. شبکه هایی مانند آپارات در ایران یا یوتیوب در خارج از ایران برای انتشار ویدیو و محتوای ویدیویی کاربرد اصلی را دارد و بسیار کار راه انداز است. و یا سایر شبکه هایی که ما کم و بیش برای کسب و کار خود از آن ها استفاده می کنیم، هر کدام کاربرد ویژه خود را دارند و ما میبایست متناسب با آن ، فعالیت کسب و کار خود را در حساب کاربری مربوطه ادامه دهیم.

شبکه اجتماعی
لوزی

سوالات متداول

ضمانت بازدهی بازاریابی چیه؟

بهترین اطمینان خاطر شما در بازدهی بازاریابی و تبلیغات، اول تحقیقات درست هستش و بعد تدوام در اجرای اون. بازاریابی و تبلیغات یک فرایند یک شبه نیست. تا عمر کسب و کار شما طول داره باید بازاریابی و تبلیغات رو ادامه بدید. البته تخصص و کیفیتش هم بسیار مهمه تا پول زیادی رو هدر ندید.

بهترین روش بازاریابی چیه؟

ممکن هستش 500 مدل بازاریابی یاد بگیری اما هیچکدومش رو نتونی استفاده کنی. بهترین روش وجود نداره و فقط به شیوه استفاده ما بستگی داره که چطور از این حوزه استفاده کنیم. اما پر بازده ترین نوع بازاریابی، دهان به دهان هستش که بسیار سخته و بستگی به فرایند و نوع کار شما داره.

از کجا باید شروع کنم!

اگه میخوای برای کسب و کارت شروع به بازاریابی کنی، باید خیلی خوب حوزه کاریت رو بشناسی! بعد با یک متخصص مشورت کنی تا بهترین روش های مختص کار خودت رو بهت بگه و همراهت باشه تا بتونی به نتیجه برسی و بازدهی مناسب هزینه ای که میکنی رو دریافت کنی و در نهایت یک برند قوی ایجاد کنی.

درخواست مشاوره

یک روش ساده برای تعیین وقت مشاوره و دریافت آگاهی از مسیر متناسب با نیاز شما، تکمیل فرم زیر است. کارشناسان ما با شما هماهنگ خواهند بود و جلسه را در راحت ترین موقعیت برای شما برگزار خواهند کرد. 

مشاوره

کسب و کار

مشاوره در چه زمینه ای؟!

مشاوره مدیریت در راستای تکمیل وظایف مدیریت نظیر تصمیم گیری، کنترل و بررسی نتایج، هدایت منابع انسانی، نوآوری در بازاریابی و هدایت بخش فروش، چیدمان استراتژی برای رسیدن به اهداف کسب و کار خود و در نهایت دستیابی به سودآوری با توجه به برنامه های بلند مدت و هرآنچه که برای رسیدن به آن، در حال حاضر اینجا هستید.

آخرین وبینار های لوزی رو از دست ندید!

در وبینارهای لوزی ، تجربه های مدیران و کسب و کاری را زنده دریافت کنید. این وبینارها بر اساس دانش مدیریتی و دریافت نتایج رخ داده است.

وبینار صفرتا100 فروشگاه اینترنتی

این که فروشگاه اینترنتی چطور عمل می کند و چطور به شما کمک می کند تا رشد کنید، همیشه و همه جا بفروشید  اصلا چطور باعث افزایش فروش می شود در 18 تیر 1400.

مشاهده محتوای وبینار

بایدها و نبایدهای کسب و کار خانگی

اگر میخواهید یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنید، درنگ نکنید و با همراهی در این وبینار رایگان، اصول شروع و نگهداری آن را فرابگیرید در دو جلسه 27 و 29 شهریور 1400.

مشاهده و ثبت نام

نیازمندی‌های استارتاپ‌‌ها

بسیاری از شروع ها با مشکلات بزرگی که رایج هستند مواجه می‌شوند و شکست میخورند. در این وبینار خواهیم گفت چطور در بازار بقا داشته باشید در 10 مهر 1400.

مشاهده و ثبت نام

وبینار شروع یک کسب و کار

آموزش راه اندازی یک جریان درآمدی از فضای مجازی تا ترفندهای بازاریابی برای سایت و کسب و کار شما و در نهایت رشد به همراه پشتیبانی تا نتیجه در 16 اردیبهشت 1400.

مشاهده محتوای وبینار

وبینار چطور بفروشیم

آموزش و یادگیری مهارت های فروش و اصول رفتار با مشتریان، روانشناسی فروش و اصول راه اندازی یک فروشگاه به برای مشتریان سراسر کشور در 20 خرداد 1400.

مشاهده محتوای وبینار

وبینار دیجیتال مارکتینگ

تمام آن چیزی که شما باید در مهارت بازاریابی در فضای دیجیتال  یاد بگیرید و بدانید یک مشتری در فضای آنلاین چطور از شما آگاه می شود در 17 تیر 1400.

مشاهده محتوای وبینار

خدمات لوزی

هر بـُعد از کـسـب و کار شما بررسـی می‌شـود. این شمـایید که تصمیم میگـیرید رشـد کنید یا در زمان حال باقی بمانید.

ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب

مقالاتی که نیاز به خوندن دارید

کسب و کار