خدمات

توسعه کسب و کار

دسترسی به بازارها و مشتری های بیشتر

اگر پتانسیل رشد کسب و کار خود را دارید، درنگ نکنید. بازار خود را گسترش دهید و به مشتریان جدید دست پیدا کنید. این توسعه می تواند به این صورت باشد که برای محصول فعلی خود، مشتریان جدیدی پیدا کنید و یا برای مشتریان فعلی خود، محصول جدیدی طراحی و تولید کنید. یک مدیر کسب و کار باید نسبت به تمام فرصت هایی که از نظر استراتژی بازاریابی برای توسعه او ایجاد می شود، با دقت آگاه باشد و تعاملات زیادی با افراد داشته باشد تا از این فرصت ها به خوبی و به موقع آگاه شود و برای دستیابی، دست به کار شود. در این صورت می تواند از مزیت های متمایز بالقوه نیز آگاهی داشته باشد.

توسعه کسب و کار

توسعه بازار

یک کسب و کار می تواند در یک بازار نفوذ کند و یا این که بازار خود را توسعه دهد. کسب و کاری که به دنبال نفوذ در بازار است، باید تلاش کند سهم خود را بازار فعلی افزایش دهد. مانند استفاده از تبلیغات مناسب، اعطای تخفیف مناسب و یا استفاده از ابزارهای پیشبرد فروش.
اما کسب و کاری که به دنبال توسعه بازار است، باید بداند که توسعه بازار شامل جذب مشتریان جدید به سمت کالاها و خدمات حال حاضر است. در بهترین حالت، پیدا کرد شیوه های استفاده جدید برای محصولات قدیمی، به عنوان انگیزه ای می شود که علاوه بر پیدا کردن مشتری جدید، فروش بیشتری هم به مشتریان فعلی انجام می شود.

توسعه محصول

استراتژی توسعه محصول (کالا یا خدمات) شامل طراحی و ایجاد کالاهای جدید برای بازار حال حاضر کسب و کار است. برای این منظور می توان از مهارت تنوع بخشی استفاده کرد. استراتژی تنوع بخشی به این موضوع اشاره می کند که یک کسب و کار تلاش می کند از طریق معرفی کالاهای جدید در بازار، فروش را افزایش دهد. استراتژی تنوع بخشی دارای انواع مختلفی همچون همگون و ناهمگون است. اما به صورت کلی به توسعه محصول مربوط به کسب و کار اشاره می کند. مانند برند کوکاکولا که تصمیم گرفت بعد از تولید نوشابه های گازدار، به سراغ تولید آب آشامیدنی و آب معدنی و پس از آن نوشیدنی های قهوه برود.

برای درک بهتر توسعه بازار و توسع محصول و سایر استراتژی های توسعه کسب و کار، به شکل زیر توجه کنید.

توسعه کسب و کار

با رشد و توسعه کسب و کارها، به دنبال فعالیت هایی می روید که ممکن است با حوزه کاری شما مرتبط نباشد اما توانایی آن را داشته باشید. عوامل مختلفی می تواند بر روی این موضوع تاثیر داشته باشد. مثل گسترش منابع موجود اعم از منابع انسانی و منابع مالی، تصمیمات صاحب کسب و کار و همچنین فرصت ها یا تهدیدهایی احتمال تغییرات در کسب و کار را در آینده رقم می زند.

نیچ مارکتینگ

نیچ مارکتینگ یا بازاریابی دنج به نوعی حضور در بازار می گویند که در آن، کسب و کار ما به یک گوشه از بازار توجه بسیار می کند و اختصاصی برای آن فعالیت می کند. برای مثال گروهی از مشتریان که خیلی بزرگ نیستند اما به دنبال محصولی هستند که متناسب با نیازها و ترجیحات فردی آن ها فراهم شده است. هماننئ سفارشی سازی یک نوع کالا. در این مدل فعالیت، هدف کسب و کار دستیابی به بازارهای بالقوه ناراضی به شکلی موثرتر و سودآورتر است نسبت به سایر کسب و کارها یا برندهایی که در حال فعالیت هستند.
بازاریابی دنج به کسب و کارها کمک می کند تا محصولاتی را فراهم کنند که به صورت اختصاصی برای یک نیاز خاص مشتریان طراحی و به وجود آمده است. در صورت وقوع این اتفاق، مشتریان با خیال راحت خریدهای بعدی را نیز در زمان های بعد انجام خواهند داد و چون به صورت اختصاصی فعالیت می شود، برای آن امر مورد نظر، شما را به دیگران نیز معرفی می کنند.

کسب و کار

کسب و کار یا بازاریابی که می خواهد از بازاریابی دنج استفاده کند باید آگاه باشد که:

  • ایده اصلی در بازاریابی دنج عبارت است از تخصص گرایی است.
  • رقابت به سختی می تواند از طریق حمله به کسب و کار که رهبری یک بازار دنج را در اختیار دارد، سهم بازاری را کسب کند.
  • در یک بازار اشتباع شده، یک کسب و کار باید یا جزء سه شرکت برتر صنعت باشد یا برای کسب سود، از بازاریابی دنج استفاده کند.
  • کسب و کار باید محصول جدیدی را توسعه دهد یا به شیوه ای جدید که متناسب با نیازها یا منافع خاص چنین مشتریانی باشد به ارتقا محصولات موجود بپردازد.

معمولا مشتریان بازار دنج تمایل به کسب و کاری دارند که بتواند بهتر نیاز آن ها را برآورده سازد و حتی اگر این نیاز به خوبی برطرف شود، مشتریان حاضر اند قیمت بیشتری بپردازند. در نتیجه استراتژی بازاریابی در صورت اجرای صحیح توسط متخصصات بازار و بازاریابی، سود بیشتری را به دنبال خواهد داشت.
از معایب استفاده از این نوع بازاریابی، این است که اگر فعالیت کسب و کار ضعیف باشد یا این که تقاضای این بازار کاهش یابد یا یک رقیب قوی به بازار مورد نظر هجوم آورد، ممکن است بازار آن کسب و کار از بین رود.

طراحی سایت

وبسایت چند زبانه

یکی از بهترین راه های گسترش کسب و کار شما، داشتن یک وب سایت و استفاده از دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای ارزان قیمت آن است. داشتن وب سایت به شما کمک می کند تا از محدودیت های زمانی و مرزهای جغرافیایی دوری کنید و به صورت 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته، به مشتریان خود، کالا و خدمات خود را ارائه کنید.
ایجاد راه های تعامل بیشتر با مشتریان خود از طریق راه های مختلف و البته راه هایی که برای مشتریان راحتی را فراهم می کند، باعث نمایش همراهی شما با آن ها می شود و در آینده ای نه چندان دور، این همراهی باعث سودآوری برای کسب و کار شما و وفاداری مشتریان خواهد شد.

شیپینگ در شان مشتری

اگر شما به عنوان یک کسب و کار برای سود آوری در حال فعالیت هستید، نیاز دارید به صورت کوتاه مدت و بلند مدت برای مشتریان خود برنامه داشته باشید. این برنامه صرفا در ارائه کالا یا خدمات خلاصه نمی شود. بلکه احترامی که شما به هر شیوه ای برای شخص مشتری قائل هستید، او را با شما و برند شما وفادار می کند.
هرگونه احترامی از جانب شما برای مشتری، ارزشی که شما برای جایگاه او قائل هستید را نمایش می دهد. یکی از از مهم ترین موارد این موضوع، شیوه بسته بندی و تحویل کالا و اجرای خدمات و یا شیوه برخورد در خدمات پس از فروش می باشد.
مشتریان هیچ چیز را فراموش نمی کنند و هر حرکت شما، نقشی در ذهن آنان ایجاد می کند. احترام به مشتری، احترام به برند خود شماست.

کسب و کار

درخواست مشاوره

یک روش ساده برای تعیین وقت مشاوره و دریافت آگاهی از مسیر متناسب با نیاز شما، تکمیل فرم زیر است. کارشناسان ما با شما هماهنگ خواهند بود و جلسه را در راحت ترین موقعیت برای شما برگزار خواهند کرد. 

مشاوره

کسب و کار

مشاوره در چه زمینه ای؟!

مشاوره مدیریت در راستای تکمیل وظایف مدیریت نظیر تصمیم گیری، کنترل و بررسی نتایج، هدایت منابع انسانی، نوآوری در بازاریابی و هدایت بخش فروش، چیدمان استراتژی برای رسیدن به اهداف کسب و کار خود و در نهایت دستیابی به سودآوری با توجه به برنامه های بلند مدت و هرآنچه که برای رسیدن به آن، در حال حاضر اینجا هستید.

آخرین وبینار های لوزی رو از دست ندید!

در وبینارهای لوزی ، تجربه های مدیران و کسب و کاری را زنده دریافت کنید. این وبینارها بر اساس دانش مدیریتی و دریافت نتایج رخ داده است.

وبینار صفرتا100 فروشگاه اینترنتی

این که فروشگاه اینترنتی چطور عمل می کند و چطور به شما کمک می کند تا رشد کنید، همیشه و همه جا بفروشید  اصلا چطور باعث افزایش فروش می شود در 18 تیر 1400.

مشاهده محتوای وبینار

بایدها و نبایدهای کسب و کار خانگی

اگر میخواهید یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنید، درنگ نکنید و با همراهی در این وبینار رایگان، اصول شروع و نگهداری آن را فرابگیرید در دو جلسه 27 و 29 شهریور 1400.

مشاهده و ثبت نام

نیازمندی‌های استارتاپ‌‌ها

بسیاری از شروع ها با مشکلات بزرگی که رایج هستند مواجه می‌شوند و شکست میخورند. در این وبینار خواهیم گفت چطور در بازار بقا داشته باشید در 10 مهر 1400.

مشاهده و ثبت نام

وبینار شروع یک کسب و کار

آموزش راه اندازی یک جریان درآمدی از فضای مجازی تا ترفندهای بازاریابی برای سایت و کسب و کار شما و در نهایت رشد به همراه پشتیبانی تا نتیجه در 16 اردیبهشت 1400.

مشاهده محتوای وبینار

وبینار چطور بفروشیم

آموزش و یادگیری مهارت های فروش و اصول رفتار با مشتریان، روانشناسی فروش و اصول راه اندازی یک فروشگاه به برای مشتریان سراسر کشور در 20 خرداد 1400.

مشاهده محتوای وبینار

وبینار دیجیتال مارکتینگ

تمام آن چیزی که شما باید در مهارت بازاریابی در فضای دیجیتال  یاد بگیرید و بدانید یک مشتری در فضای آنلاین چطور از شما آگاه می شود در 17 تیر 1400.

مشاهده محتوای وبینار

خدمات لوزی

هر بـُعد از کـسـب و کار شما بررسـی می‌شـود. این شمـایید که تصمیم میگـیرید رشـد کنید یا در زمان حال باقی بمانید.

ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب
ادامه مطلب

مقالاتی که نیاز به خوندن دارید

کسب و کار