کاربرد مدیریت استراتژیک - شبکه توسعه کسب و کار لوزی

کاربرد مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیک

آیا تا حالا فکر کرده‌اید که چرا شرکت­ های معروف و موفق در یک زمان کوتاه با از دست ­دادن سهم بازار خودشون به یک جایگاه معمولی و حتی تأسف­بار نزول پیدا می‌کنند. و یا چرا شرکت ­های کوچک و بی نام و نشان به یک جایگاه موفق در رقابت بین­ الملل رسیدند؟

از خودتون پرسیدید که چرا بعضی از سازمان­ ها در مقابل مشکلات مالی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و یا هر مشکلی که از محیط خارجی بر آن‌ها تحمیل می­ شود به خوبی از پس آن‌ها برمی­‌آیند و در مقابل برخی از سازمان­ ها متحمل شکست می­ شوند و از ادامه راه باز می­ مانند؟

پاسخ بسیاری از این گونه سؤالات را باید در استراتژی و مدیریت استراتژیک پیدا کرد.

استراتژی

استراتژی مجموعه بایدها و نبایدهاست برای دستیابی به اهداف. اهدافی که کمک می­ کند تا شما، منابع و مسیر درست و برای رسیدن به موفقیت را طی کنید. هم چنین نقش مهمی در آسان­تر شدن رشد و پیشرفت کسب و کار دارد.

مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیک هنر و دانش، تدوین، اجرا و ارزیابی تصمیمات و وظایف مدیریتی است که سازمان را در دستیابی به عملکرد بلندمدت و بررسی محیط داخلی و خارجی توانمند می­ سازد.

مدیریت استراتژیک بر اساس درکی که مدیران از عوامل مختلف مانند شرکت­ های رقیب، بازارها، قیمت­ ها، دولت­ ها، عرضه ­کنندگان اولیه، توزیع­ کنندگان و مشتریان دارند بستگی دارد.

بنابراین مدیریت استراتژیک به نظارت و ارزیابی فرصت­ ها و تهدیدات خارجی با توجه به نقاط ضعف و قوت یک شرکت تأکید دارد.

مراحل مدیریت استراتژیک

1_ تدوین استراتژی:

منظور از تدوین استراتژی این است که مأموریت شرکت تعیین شود. یعنی شناسایی کنیم عواملی را که در محیط خارجی سازمان باعث تهدید می­ شود یا فرصت­ هایی را به وجود می­‌آورند. هم­چنین نقاط قوت و ضعف سازمان و تعیین هدف ­های بلندمدت و در نظرگرفتن استراتژی ­های گوناگون و انتخاب یک استراتژی ویژه برای ادامه فعالیت می ­باشد.

2_ اجرای استراتژی:

اجرای استراتژی باعث می­ شود که سازمان برای مأموریت خود هدف ­های سالیانه در نظر بگیرد و هم­چنین برای اجرای صحیح استراتژی مهارت کارکنان ضروری است. تا در کنار به­ کارگیری صحیح نیروی انسانی بتوانند استراتژی­ های تدوین شده را به مرحله عمل برسانند و به نتیجه مطلوب بگیرند.

3_ ارزیابی استراتژی:

ارزیابی یکی از وظایف مدیران کسب و کار است. برای این که سنجه کار خود را دریافت کنند. یک کسب و کار باید به طور مستمر بر روند عملیات و تغییرات محیط نظارت داشته باشد. هم­چنین برای محاسبه و سنجش عملکردها هم نیز انجام می­ شود. صفر تا 100 ارزیابی یک استراتژی بر عهده تصمیم گیرنده یا مدیر آن کسب و کار است.

مزایا مدیریت استراتژیک

  • مدیریت استراتژیک به کسب و کار این اجازه را می­دهد که  به شیوه­ای سازنده و نوآور عمل کند. ابتکار عمل داشته باشد تا بتواند بر فعالیت­ های خود را با نوآوری انجام دهد. در این صورت می‌تواند در مقابل تغییرات بازار، منعطف باشد.
  • مدیران و کارکنان از طریق فرآیند مدیریت استراتژیک، وظایف خود را می‌دانند.
  • مدیریت استراتژیک باعث می ­شود که یک کسب و کار از فرصت ­هایی که در اختیار دارد مطلع شود. آن‌ها را بشناسد و اولویت ­بندی کند. تا بهترین عملکرد را داشته باشد.
  • یک چارچوب مناسب برای ایجاد هماهنگی و کنترل بر فعالیت ­ها ارائه می­ کند تا تأثیرات شرایط نامناسب و تغییرات نامطلوب را به حداقل ممکن برساند.
  • برای کسب و کار این امکان را فراهم می‌کند که مدیریت شده منابع خود را مصرف کند و اشتباهات خود را به حداقل برساند.
  • ارتباطات یک مجموعه با افراد داخلی کسب و کار (کارمندان، سهامداران و مسئولان) و افراد خارجی (تامین کنندگان و مشتریان) شفاف خواهد بود.
  • مسئولیت تک تک افراد را به صورتی مشخص تعیین می­ کند.
  • باعث تقویت آینده­ نگری و فکر درباره آینده در افراد می­ شود.
  • مدیریت استراتژیک، باعث شناخت و کنترل استراتژی ­های شرکت رقیب نیز می‌شود. به این صورت در مقابل تهدیدها همیشه آماده هستیم. می­توانیم آگاهی بیشتری از تهدیدات خارجی داشته باشیم.
  • بهره­ وری کارکنان بالا می­رود.

تأثیر مدیریت استراتژیک بر عملکرد

نتیجه تحقیقات نشان داده است شرکت­ هایی که از مدیریت استراتژیک استفاده می ­کنند در مقایسه با آن ها که از این شیوه استفاده نمی­ کنند از نظر سودآوری و فروش و بهره وری در وضعیت بهتری قرار دارند و عملکرد آنها بالاتر و بهتر از دیگر سازمانها است. مدیریت  استراتژیک باعث می­شود که درک بهتری از رابطه بین عملکرد و پاداشی که به کارکنان داده می­شود داشته باشیم.

توجه  به این نکته حائز اهمیت است که موفقیت سازمان و کسب و کار در توجه دائمی به تغییراتی می­باشد که در داخل و خارج از مجموعه ما رخ می­دهد. برای سازگاری در برابر این تغییرات باید تدبیری اندیشید، استراتژی­هایی را تدوین کرد و به اجرا در آورد. که لازمه چنین موفقیتی به کارگیری مدیریت استراتژیک می‌­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *