توقع مدیران و رشد کارمندان - نتیجه کار عمیق و توقع مدیر - شبکه توسعه کسب و کار لوزی

توقع مدیران و رشد کارمندان

توقع مدیر

گاهی اوقات مدیران یک مجموعه توقعاتی دارند که مناسب جایگاه یا شیوه برخورد و توقع مدیر نیست. برای مثال این که توقع مدیر این باشند کارمندان یا همکاران با کمترین میزان حقوق ممکن، چندین کار را با هم انجام دهند و چندین مسئولیت را بپذیرند، سیستم دچار مشکل می شود و آینده ی درستی در انتظار این مجموعه نخواهد بود.

بعضی مدیران از کارمندان می خواهند با دستمزد کم کار کنند، سر وقت در محیط با هر شرایطی حاضر شوند، تا جایی که ممکن است در محل کار حضور داشته باشند و کار کنند، کسی را اذیت نکنند و خواسته ای نداشته باشند، به مرخصی فکر نکنند و…
اما هنگامی که به بعضی شرکت ها نگاه می کنیم، میبینیم که کارمندانی وجود دارند که در این چارچوب نمیگنجند. آن ها پتانسیل رشد زیادی دارند، از تمام ظرفیت آن شرکت یا سازمان استفاده می کنند، در چارچوب قوانین قرار نمی گیرند و همواره شامل مزایای آن شرکت می شوند.

این افراد پس از مدتی کار کردن، در صورت وجود فشار غیر منطقی، محیط کار را ترک می کنند. فشارهای مجموعه بر این افراد که همواره در حال رشد هستند و مجموعه را نیز رشد می دهند، وفاداری آن ها را به شرکت کاهش داده و به حداقل ممکن می رساند. در این صورت این افراد تمایل به پیوستن به شرکت های دیگر را پیدا می کنند و مجموعه خود را ترک می کنند.

اهداف صحبت درباره توقع مدیر

در این بحث می خواهیم دو هدف را بررسی کنیم. ابتدا این که مدیران باید خواسته های غیرمعقول خود را کنار بگذارند. اگر هدفی در شرکت یا سازمان وجود دارد که به نفع همه است و با یاری یکدیگر می توان به آن رسید، این هدف باید با تمام کارمندان در میان گذاشته شود. نقش هر یک برای این هدف مشخص و جایگاه مهم او تفهیم شود تا اهمیت حضورش را درک کند. این اهداف معمولا در سیر رسیدن به استراتژی و ماموریت سازمان بسیار مطرح هستند که مدیریت باید بتواند اهداف سازمان را با اهداف کارمندان هم راستا کند.

هدف دوم در ارتباط با کارمندان است که باید همواره آموزش ببینند و رشد کنند. یاد بگیرند کار عمیق انجام دهند. در زمینه کاری خود حرفه ای شوند. در این صورت به یک مهره حیاتی در شرکت یا سازمان تبدیل می شوند. به عنوان فردی که غیرقابل جایگزین است و در همه موقعیت ها جایگاه خود را دارد.

لوزی را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *